Typy stoisk targowych

Rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb klientów
01

Stoiska systemowe octagonalne i typu maxima

System oktanorm czy maxima charakteryzuje się modułowością. Między aluminiowymi słupami umieszczona jest cienka, biała płyta HDF. Płyty można wypełniać kolorem z folii (ograniczona gama kolorystyczna) lub pokrywać wielkoformatowymi wydrukami.

Sama konstrukcja jest dość delikatna i wymaga wzmocnień, dlatego też nie można na niej zawieszać ciężkich eksponatów.

Z oktanorm można budować łuki, koła i półkola.

Stelaż Octa i maxima cechuje szybkość montażu i niska cena kosztem personalizacji kształtu stoiska i widocznej konstrukcji stelaża.

Zobacz realizacje stoisk tego typu
02

Stoiska wykonane z płyty MDF, płyty meblowej, drewna lub stali

Stoiska wykonane z płyty MDF, meblowej, drewna czy stali są trwałe, stabilne i konstruowane w dowolnych aranżacjach. Z jednej strony dają nieograniczoną możliwość personalizacji standu poprzez układ ścian i ich wysokość, zastosowanie różnych kątów i łuków, pokrycie ścian farbą we wszystkich kolorach tęczy – z drugiej wymagają większych nakładów pracy (w tym dłuższy montaż), wyższych kosztów.

MDF to płyta pilśniowa, często wykorzystywana do produkcji mebli i artykułów wykończenia wnętrz, pokrywana wydrukiem lub farbą.

Stoiska wykonane z tego typu materiałów z pewnością oddają indywidualny charakter ekspozycji.

Zobacz realizacje stoisk tego typu
03

Stoiska zewnętrzne

Stoiska przeznaczone na teren zewnętrzny, poza zadaszonym obiektem wystawienniczym, wymagają odrębnego przygotowania. W związku z tym, by odpowiednio zadbać o ochronę przed deszczem, wiatrem czy nadmiernym słońcem – wzrastają koszty samej konstrukcji.

Stoiska takie mają postać samodzielnych pawilonów uwzględniających podest i odpowiednie zadaszenie.

W tym typie stoisk również jest możliwość wyboru dowolnych wymiarów, rodzaju wykorzystanego materiału (stelaż lub płyty MDF), pasującego wyposażenia.

Zobacz realizacje stoisk tego typu
04

Stoiska piętrowe

Konstrukcje piętrowe wyróżniają się na tle innych stoisk parterowych i pozwalają na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni targowej. Jest to dobry zabieg marketingowy, jednak zawsze łączy się z wydłużonym procesem budowy jak i odpowiednio wyższymi kosztami.
Realizując piętrową zabudowę szczególną wagę przywiązujemy do kwestii bezpieczeństwa.

Zobacz realizacje stoisk tego typu
05

Stoiska mieszane

Odrębnym typem stoisk są tzw. stoiska mieszane, które charakteryzują się łączeniem co najmniej dwóch systemów, np. :

  • oktanorm z płytą MDF
  • maximy z płytą MDF i tkaniną lub banerem
  • stali z płytą MDF i tkaniną
  • konstrukcji typu tristar z banerem

Zabieg scalania ze sobą dwóch odrębnych rodzajów materiałów wpływa na jego niepowtarzalny kształt i estetykę stoiska. Często pozwala zmniejszyć koszt stoisk

Zobacz realizacje stoisk tego typu

Zaufali nam

Nasze projekty zyskują uznanie wśród licznych klientów w Polsce i za granicą. Czujemy się wyróżnieni, że tak wiele firm nam zaufało.

zobacz nasze listy referencyjne